CoreAct פילאטיס שיקומי והידרותרפיה

אסתי ליבנה פילאטיס שיקומי והדרותרפי, בעלים

*שם:  
*טלפון:  
אימייל:  
*הערה:  


 • ש' בת 71, אישה נעימה, אנרגטית ומלאת חיוניות, עושה הליכות ספורטיביות על בסיס יומי, משתתפת בחוגי תנועה מגוונים, מתמודדת עם פרקינסון מזה כארבע שנים.

  ש' ואני עובדות יחד בסטודיו שלי על מנת לשפר את ההרגשה הכללית שלה ועל מנת להקל עליה                                                            

  בהתמודדות מול המחלה. במסגרת הטיפולים אנחנו שמות דגש על תרגילים לחיזוק שרירים

  כללי, תרגילי קואורדינציה, ביצוע שתי פעולות בו זמנית, תרגילי שיווי משקל, תרגילים להגדלת תנועותיה ותרגילים לתנועתיות בית החזה והצוואר. 

  אנחנו נפגשות לתרגול אחת לשבוע וש' מתרגלת באופן עצמאי גם בביתה, תרגילים שאני נותנת לה בסוף כל טיפול.    

  כבר לאחר 3 מפגשים ש' מדווחת על ירידה בכאב שהיה לה בשוקיים, על תחושת בטחון גוברת בפעילותה היומיומית ושיפור הביטחון העצמי.

  האמון שאני זוכה לו, שיתוף הפעולה והתוצאות החיוביות, הכול יחד נותן סיפוק אדיר וידיעה כי אני מצליחה להגשים את החלום, לסייע ולעזור באמצעות הפילאטיס.

 • ב'  גבר בן 56, אחד שיודע הכול, מנהל אורח חיים אינטנסיבי. שעות עבודה ארוכות ועמוסות לצד תחביב תובעני של ריצות ארוכות וארוכות מאוד. פעם בתקופה עובר ב' התקף של כאב משמעותי בגב התחתון, LBP, התקף המשבית אותו מפעילות למשך שבועיים ארוכים ולעיתים אף יותר. לאחרונה פנה אלי ב' בבקשה לסיוע.

  באבחון שבצענו יחד, עולה התמונה כי למרות העיסוק המתמיד בריצה, ב' הזניח את העבודה על שרירי הליבה, חיזוק הגב, חיזוק שרירי הבטן וגמישות.

  ב' נכנס למסגרת טיפולית בה אנחנו שמים דגש מיוחד על נקודות התורפה, חוסר תנועתיות בעמוד שדרה טוראקאלי ולומברי, שרירים אחוריים מקוצרים ונוקשות כללית בתנועה. ב' מוסיף ומבצע באדיקות רבה תרגילי בית שהכנתי עבורו ומדווח על שיפור בתחושות, שיפור ביציבה ואף שיפור ניכר וצפוי בהיקפים סביב הבטן.

 • נ' בשנות ה-40 לחייה, אישה פעילה מאוד וחובבת ספורט מושבעת, עברה תאונה קשה בזמן האימונים ועברה שיקום ממושך ואינטנסיבי. כחלק מתהליך השיקום, החליטה נ' לקחת גם שיעורי פילאטיס לתוספת חיזוק. במסגרת תרגול הפילאטיס התאמתי את התרגילים לצרכיה של נ' לחיזוק שרירי הליבה, להגדלת טווחי התנועה, לחיזוק שרירי הידיים ואיזון הכוח בין הצד שנפגע יותר לצד שנפגע פחות. וכך כתבה לי נ': " הגעתי אל אסתי כחלק מתהליך שיקום  לאחר שעברתי תאונה לא קלה. 
  שעורי הפילאטיס אצל אסתי אפשרו לי בראש ובראשונה להרגיש שאני מפקידה את גופי בידיים מקצועיות שישמרו עליי ויאפשרו לי בכל שלב לבצע רק את מה שבאמת נכון לי לגוף...
  העבודה המשותפת סייעה לי להביא לחיזוק שרירי ליבת הגוף, הארכת השרירים, גמישות של עמוד השדרה והגפיים ומודעות גבוהה לנשימה. 
  בתוך חודשים בודדים חזרתי לעמוד על הרגליים ולעסוק שוב בספורט עצים כבעבר".

 • ג' גבר בן 48 כתחביב עוסק במגוון פעילויות ספורטיביות על בסיס יומיומי, תוך התמקדות בטניס ברמה גבוהה. ג' הגיע אלי בהמלצת הפיזיותרפיסט שטיפל בו, כשהוא סובל מכאבי גב תחתון LBP. יציבתו של ג' כיפותית. במסגרת הטיפולים שמנו דגש רב לסנכרון בין נשימה ותנועה, דבר שג' התקשה בו מאוד. עבדנו על גמישות ותנועתיות עמוד השדרה, עבדנו על חיזוק שרירי הליבה וזקפי הגב  והרבה מתיחות והארכה של שרירים. כבר לאחר 4 טיפולים ג' דיווח על הפחתה בכאבי הגב ושיפור בביצועים הספורטיביים. למשל במשחק טניס ג' שם לב  שהחבטות שלו נעשו מדויקות יותר ועוצמתן עלתה. גם הפיזיותרפיסט הרגיש בשיפור שחל אצל ג'. וכך כתב לי ג': " אסתי,

   

  אימון הפילאטיס לימד אותי להכיר בחשיבות הנשימה הנכונה, חיזוק שרירי הבטן העמוקים, הכרת שרירי היציבה, הכרת חשיבות תנועתיות עמוד השדרה.

   

  האימון גרם לי להרגיש שאני מפעיל את כל הגוף כמקשה אחת, אימון בריא, אימון שלא מהווה סכנה לפציעה, אימון שנותן תחושה שהגוף חזק וצעיר.

   

  ההדרכה של אסתי הייתה מקצועית , בעלת ידע מעמיק באנטומיה של גוף האדם והרגשה שמדובר באשת מקצוע שיודעת מה היא עושה.

   

  כל הכבוד אסתי, המשיכי כך ואני ממליץ לכולם על אסתי.

   

  המון תודה".

   

  יש לציין שג' למד והיה מורה לחינוך גופני בעבר וכיום הוא יועץ ארגונומי, MPH בבריאות הציבור

 • ע' אישה שידה בכל, תוססת ופעילה מאוד, בשנות ה-50 לחייה. בין מגוון פעילויותיה היא גם רקדנית ומדריכת פילאטיס מזרן, הגיעה אלי עם תאור של תחושת חוסר איזון באגן. בעבודתנו המשותפת בסטודיו בדקנו וחקרנו את מקור התחושה ותוך כדי תרגול ניסינו להביא לאיזון המיוחל. וכך כתבה לי ע' בתום סדרה בת 5 טיפולים:  "היי, 5 השיעורים תרמו לי בהעמקת ההבנה שלי כיצד עוד לדייק בעבודה שלי עם הגוף. איפה יש רגישויות שעלי לשים לב אליהן ברמה של דקויות, אך משמעותיות. עבודה עם מכשירים יש בה חידוש בעבורי וזה מעניין ומאוד בונה למצוא את האיזון בתוך התבנית. ואת באופן אישי קשובה, סבלנית, מקצועית ומאפשרת".  

 • ה' בשנות ה-50 המאוחרות לחייה לקחה חלק בשיעורי פילאטיס קבוצתיים שאני מעבירה, סבלה מכאבי גב ולכן הגיעה לפילאטיס. ה' הקפידה להגיע לשיעורים פעמיים בשבוע, באדיקות. וכך כתבה לי ה' כשנפרדנו: "שעורי הפילאטיס בהדרכתה של אסתי עזרו לי מאד.

  כאבי הגב אשר סבלתי מהם לאורך תקופה ארוכה חלפו לגמרי והדבר נתן לי את האפשרות לתפקד בצורה טובה ללא כאבים.

  השעורים הועברו בצורה מקצועית...אסתי מורה קשובה ונעימה.

  במהלך השיעורים למדה להכיר את צרכיי הרפואיים ומשכך דאגה לתת לי באופן אישי את המענה הטוב והמקצועי ביותר ועל כך אני מודה לה".

 • ב' אישה בת 66 עם עקמת קשה וקיפוזה ובשל כך סובלת מכאבי גב עזים. בעבודתה כמבשלת במעון ילדים, רכונה ב' במשך שעות רבות מעל כיור שאינו מותאם בגובהו לצרכיה, דבר הגורם לעוד החמרה בכאבים.

  מאז שהחלה ב' לבוא לשיעורי הפילאטיס שלי, היא מדווחת על הקלה משמעותית בכאבים ומספרת שהיא מחכה בקוצר רוח לשיעורים. בשיעורי הפילאטיס אני נותנת דגש חזק על הנשימה ועל סנכרון הנשימה עם התנועה, על חיזוק זקפי הגב, תנועתיות עמוד השדרה הטורקאלי, חיזוק שרירי הליבה והערכות נכונה של הגוף אל מול נשיאה של עומסים בלתי מאוזנים.

 • ד' נער בן 17 עם שיתוק מוחין מלידה, מרותק לכסא גלגלים, בחור אינטליגנטי, סקרן ושאפתן בעל מוטיבציה גבוה ונחישות. ד' מטופל גם בפיזיותרפיה ובהידרותרפיה ומגיע לטיפולי פילאטיס שיקומי פעם בשבוע כאשר במשך השבוע הוא מתרגל בבית את התרגילים הניתנים בסוף כל טיפול. בטיפול המטרה העיקרית היא לחזק את ד' וללמד אותו כיצד הוא יכול לעזור לסביבתו לטפל בו ע"י הרמה יעילה יותר של הראש, ישבה יותר מוחזקת, שימוש ממוקד בשרירי בטן תוך כדי מעבר מתנוחה לתנוחה ועוד.... מלבד כל אלה הוא משפר את הקואורדינציה, יכולת הריכוז, והנשימה. בנוסף אני עובדת איתו על מתיחה לשרירים למניעת קונטרקטורות. ד' אוהב ושמח לבוא לפילאטיס, לדבריו הוא שמרגיש כי עוזר לו.

BizMakeBiz פותח ע"י